20 Aralık 2012 Perşembe

EUROLEAGUE DE SON GELİŞMELER


THY Euroleague de ilk tur noktalandıktan sonra top 16 ya kalan ekipler transfer çalışmalarını hızlandırdı.
Maccabi Tev Aviv,pivot pozisyonuna Union olimpia'da oynayan, ilk turun ribaund lideri Aron Baynes'ı transfer edebilmek için tüm olanakları zorluyor.Şimdilik bu transfer Olimpia'nın inadı yüzünden zor gözüksede, Maccabi vazgeçmiyor ve David Blatt'ın çok istediği oyuncu için tüm olanakları zorlayacak gibi görünüyor.
Uzun rotasyonunda sorun yaşayan bir diğer ekip yunan temsilcisi Panathinaikos, eski Fenerbahçe'li James Gist ile ilgileniyor.Malaganın da onay verme ihtimali şimdilik yüksek görünüyor.
Top 16 ya kalamayan ekiplerden A.J.Milano'nun serbest bıraktığı oyun kurucu Omar Cook, Caja laboral ile anlaştı.İtalyan ekibi Cook'un yerine geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe tarafından serbest bırakılan eski oyuncusu J.R.Bremer ile anlaştı.
Fenerbahçe ülker skorer kısa arayışlarına devam ederken, koç Pianigiani'nin eski öğrencisi Rimantas Kaukenas ile büyük ölçü de anlaşma sağlandığı fakat bir yandan da Top 16 ya kalamayarak elenen A.J.Milano'lu Keith Langford için de çaba harcadığı, italyan ekibinin bu transfere onay vermemesi durumunda Kaukenas ile önümüzdeki hafta anlaşma imzalanması muhtemel.
Alman ekibi Alba Berlin sakatlanarak sezonu kapatan guard'ı Vule Avdalovic'in yerine, belçikanın Spirou Charleroi'dan amerikalı oyun kurucu Je'Kel Foster'ı transfer etti.
Unicaja Malaga kısa skorer pozisyonunda yaşadığı sıkıntıyı çözmek için, Panathinaikos'da umduğunu bulamayan, geçtiğimiz sezon ispanya basketball ligi ACB de normal sezonun MVP si olan Andy Panko yu transfer etmek istiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder