30 Ocak 2013 Çarşamba

Calderon'a takım aranıyor


Batı konfernsında bu yıl büyük çıkış yakalayan Memphis Grizzlies'de yüklü kontratı nedeniyle bir süredir elden çıkartılmak isteyen Rudy Gay konusunda hergün yeni senaryolar ortaya atılmaya devam ediyor.
Marc Stein'in haberine göre Memphis, Gay için Toronto Raptors ile anlaşmaya çok yakın hatta bu takas sonucunda Grizzlies'den Darell Arthur'da Gay ilr birlikte Raptors'a katılacak, karşılığında da 23 yaşındaki Ed Davis ile birlikte draft hakları Grizzlies'in olacak, ama Rudy Gay yaklaşık 16.5 milyon dolara yakın kontaratı ile Raptors'a katılırsa salary cap limiti aşılacak, bu yüzden lüx vergisi ödemek istemeyen Raptors kadrosunda şuanda 10.5 milyon dolar ile en yüklü kontrata sahip olan oyuncusu Jose Calderon'a bir alıcı, yani otomatikman bu takasa da bir 3. takım arıyor.
Kontratının son yılında bulunan Calderon için talip olan bazı takımlar var, özellikle Rajon Rondo'nun sakatlanarak sezonu kapatmasının ardından oyun kurucu bölgesine takviye yapmak isteyen Boston Celtics'in de, kontratının son yılında olan ispanyol oyuncu ile ilgilendiği söyleniyor.
Yeniden kadrosunu yapılandırmaya giden ve bu takasda iyi draft hakları da elde etmek isteyen Grizzlies bakalım takas dönemi bitmeden Gay konusunda nasıl bir sonuca varacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder