27 Ocak 2013 Pazar

Celtics Reddick ile ilgileniyor

Sezon başında yaptığı hamlelerle kadrosunu derinlerştiren Boston Celtics, gene de kısa oyuncu rotasyonunda bir türlü istediği uyumu yakalayamadı. Özellikle dış atışlardaki istikrarsızlık, alınan başarısız sonuçlarda çok belirleyici olunca Celtics yönetimi yeni arayışlara girdi.
Jason Terry, Ray Allen sonrası beklenen o katkıyı bir türlü veremeyip zaman zaman çok istikrarsız maçlar çıkarabiliyor. Avery Bradley savunmada çok kilit rol oynamasına karşın hücumda aynı istikrarı bir türlü yakalayamıyor. Courtney Lee kenardan gelerek bazı maçarda iyi katkı verebiliyor ama oda tek başına yeterli olmuıyor. Barbosa ise daha çok pozisyonu dışında oynadığı için beklenen o katkı veremeyenlerden. Pierce'in de son günlerdeki formsuzluğu gözönüne alındığında Celtics acilen skora katkı yapabilecek bir kısa aramaya başladı.
Durum böyle olunca da akıllara, bu sezon çok istikrarlı bir şekilde takımına katkı veren ve kariyerinin en formda dönemini geçiren J.J.Redick geliyor. Kontratı bu yaz sona erecek olan ve yeniden yapılanmaya giden Magic'den ayrılmak istediği konuşulan 28 yaşındaki oyuncuyu alabilmek için zemin arayan Celtics bakalım nasıl bir teklif sunacak.
Redick bu yıl takımı ile oynadığı 41 maçın büyük bir kısmında kenardan gelerek ortalama 31.5 dakika sahada kalıp 15 sayı, 4.5 asist, 2.1 ribaund gibi istatislikler tutturmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder