24 Ocak 2013 Perşembe

Gasol Yolcu

Sezon başında yaptığı hamlelerle adından en çok söz ettiren Los Angeles Lakers'da kötü gidişat bir türlü bitmiyor. Son olarak dün gece Memphis Grizzlies deplasmanındada farklı mağlup olarak üstüste 4. bu sezon ise 42. maçında 25. mağlubiyetini alarak batı konferansında 12. sıraya kadar gerileyen ve playoff şansını gittikce zora saokan Lakers'da artık ortak fikir kesinlikle takas yapılması yönünde.
2010 yılında 4-0 elenilen Dallas serisinden bu yana hemen hemen her takas döneminde takımdan ayrılacağı konuşulan ve istenmeyen adam haline gelen, son olarak da geçtiğimiz günlerde ilk 5 deki yerini Earl Clark'a kaybeden Pau Gasol'ün artık takas olmasına kesin gözüyle baklıyor.
Yaşadığı diz sakatlıkları, yeni koçun sistemine uyum sağlayamaması ve yüklü kontratı nedeniyle takımdan ilk yollanmak istenen isim olmasına rağmen, her seferinde takımda kalmak istediğini belirten 32 yaşındaki ispanyol oyuncu, artık 21 şubattaki takasın son gününe kadar kesinlikle takımdan yollanacağa benziyor.
Daha evvel Chris Paul'ü kadrosuna katmak isteyen Lakers, NBA yönetiminin engellediği büyük takasdada Gasol'ü gözden çıkarmış ancak takas olmayınca takımda kalmıştı.
Bu durumdu Lakers'ın hangi takımla nasıl bir takasa gireceği merak konusu oldu.
Çünkü ayakları artık sakatlıklarında etkisiyle iyice yavaşlayan, savunma konusunda çok sıkıntılar yaşayan ve toplam 38 milyon dolar değerindeki 2 yıllık kontratı bulunan oyuncuyu hangi takımın isteyeceği muamma.
Gasol bu sezon takımı ile çıktığı 29 maçta ortalama 33.5 dakika sahada kalarak 12.7 sayı, 8.2 ribaund, 3.6 asist, 1.4 blok gibi istatislikler tutturmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder