29 Ocak 2013 Salı

Iguodala Denver'da kalmak istiyor

Denver Nuugets'a bu sezon başında yapılan büyük takas sonucunda katılan Andre Iguodala yeni takımından bir hayli memnun.
Iguodala yaptığı açıklamada ''En formda dönemim olduğu söylenemez ama artık uyu sorununu tamamen atlattım ve gitgide yeni rolüme daha çok adapte olduğumu söyleyebilirim. Bir çok genç oyuncumuz var, aramızdaki uyum arttıkca ilerde daha teklikeli ve iddaalı bir takım olacağız, hızlı ve akıcı bir oyun oynamaya çalışıyoruz ve bundan zevk alıyoruz. Kontratım bittikten sonra da burada kalmak istiyorum.'' dedi.
Yaz döneminde kontratının son yılına girecek oyuncu'nun 16 milyon dolarlık bir yıllık daha kendi opsiyonu bulunuyor. Iguodala Nuggets yönetimine, uzun süreli yeni bir kontrat teklifi vermeleri halinde bu opsiyondundan vazgeçebileceğini ve aldığı ücrette ciddi anlamda bir indirim yapmayada hazır olduğunu belirtmiş.
Iggy bu sezon takımının oynadığı 44 maçın tamamında ilk 5 de sahaya çıkarak ortalama 35 dakika sahada kalıp 13.3 sayı, 5.5 ribaund, 4.5 asist ve 1.5 top çalma gibi istatislikler tutturmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder