23 Ocak 2013 Çarşamba

Nets'in Büyük Planı

Sezon başında çok istediği Dwight Howard takasını yapamayan ancak Deron Williams'ı takımda tutup kontratını uzatan ve Atlanta Hawks'ın yıldızı Joe Johnson'ı kadrosuna katarak iddaa'lı bir takım oluşturturan Brooklyn Nets, sezonada iyi başlamış ancak sonradan koç Avery Johnson'ın kovulmasına kadar uzanan bir düşüş yaşamıştı.
Nets Koç değişikliği ile tekrar çıkış yakaldı ancak genel menejer Billy King takımı şampiyonluk yolunda daha da iddaa'lı bir hale getirmek için takas çalışmalarına yeniden başladı.
Los Angeles Lakers'ın şu günlerdeki kötü gidişi Billy King'in Howard aşkının tekrar alevlenmesine yol açmış olacak ki, King yıldız pota altı oyuncusunu takımına kazandırmak için yeni planlar hazırlamaya koyulmuş.
Son olarak Jarrod Rudolph'ın belirttiğine göre King Howard için 3 takımlı bir takas planı düşünmüş ve sonunda Minnesota Timberwolves'u ikna etmiş.
Bu takasın gerçek olması halinde; Nets Howard'a kavuşacak, Brook Lopez Timberwolves'a gidecek, Kevin Love da Lakers'a gidecek.
Bir kaç ufak yan parça eklemeleriyle birlikte gerçekleşmesi hayal edilen bu büyük takasa, tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren ve kötü gidişi artık sonlarndırmak için her türlü hamleyi denemeye açık olan Lakers'da, Minnesota'da razı olmuş. Ancak Kevin Love'ın elinin kırılması ve yaskşalık 2 ay formasından uzak kalacağı için bu hayal şimdilik bozulmuş gibi görünüyor.
Ama genede Nets'in genel menejeri Billy King, bu aşktan vazgeçeceğe benzemiyor.
İlerleyen günlerde gene, 3 veya belkide 4 takımlı bir takas önerisiyle Lakers'ın kapısını tekrar çalacağı belirtilen King'in bu takas için yeni yeni seçenekler aramaya devam ettiği belirtiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder