31 Ocak 2013 Perşembe

Pierce Celtics de emekli olmak istiyor

Boston Celtics'de geçtiğimiz günlerde Rajon Rondo'nun talihsiz bir şekilde sakatlanarak sezonu kapatmasının ardından yeniden yapılanma konuşmaları başlamıştı. Bu doğrultuda takımın kaptanı 35 yaşındaki Paul Pierce'in bile takas edilebileceği sık sık gündeme gelmişti. Hatta Celtics'in, Rudy Gay'i alabilmek adına Memphis'e Pierce'i önerdiği dedikoduları bile dolaştı ortalıkda.
Bu gelişmelerin ardından Paul Pierce cephesinden bir açıklama geldi, adeta dedikodulardan rahatsız olduğunu belli edercesine bir açıklama yapan Pierce şunları söyledi:
 ''İlk günden beri kendimi bir Celtic olarak görüyorum ve bir Celtic olarak emekli olmak benim herzman en büyük hayalimdi, fakat bu benim elimde olan bir şey değil ne yazık ki, yönetimin takdiri. Ama burada geçirdiğim onca yılın ardından bunu hakettiğimi düşünüyorum''
Bakalım bu açıklamanın ardından Danny Ainge'nin kararlarında bir değişim olacakmı.
Boston Celtics'in sakatlanan Rondo'nun yerini şimdilik bir oyun kurucu ile doldurup yola devam mı edeceği yoksa da bu sakatlık sonucunda yeniden yapılanmaya mı gideceği merak konusu olmuş durumda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder