12 Ocak 2013 Cumartesi

RUDY GAY'İN TALİPLERİ ARTIYOR


Batı konferansında bu yıl zirve mücadelesi veren Memphis Grizzlies de geleceğe yönelik bütçeyi rahatlatma çalışmaları sürüyor. Bir süredir 3 yıllık toplamı 53 milyon doları bulan uzun ve yüklü kontratı sebebiyle yıldız oyuncusu Rudy Gay'i elden çıkartmak isteiği bilinen Memphis'in kapısını, takas döneminin bitmesine yaklaşık 1 ay kala bir çok takım çalmaya başladı.

İlk olarak Grizzlies'in kapısını, '' Jared Dudley + 1. tur draft '' hakkı gibi bir paket ile Phoenix Suns çaldı.

Toronto Rapros, Gay + Jared Bayless için, '' Ed Davis + Jose Caldeon + draft hakları '' gibi bir paket sunmuş durumda.

Minnesota Timberwolves'un '' Gay + Darrel Arthur '' için  '' Nicola Pekovic + Dante Cunningham + draft hakları '' gibi bir teklif sunduğu söyleniyor.

Sacramento Kings cephesi ise elden çıkartmak istediği sorunlu oyuncusu DeMarcus Cousins + Tyreke Evans'ı Memphise yollayıp Zach Randolph + Rudy Gay almak için bir teklif sunmuş durumda.

Denver Nuggets ise Gay için '' Gllinari + draft hakları '' şeklinde bir teklif sunmuş durumda

Son olarak batı konferansında bu yıl bi hayli iddaalı olan Los Angeles Clippers'ın da takıma Gay'i katabilmek için '' Caron Butler + Eric Bledsoe + draft hakları '' gibi bir paketle Memphisin kapısını çaldığı belirtiliyor.

Gay ile ilgilenen diğer takımlar arasında Washington Wizards, Dallas Mvericks, Boston Celtics, Indiana Pacers, Utah Jazz ve Miluakee Buck olduğu söyleniyor. Önümüzdeki bir ay içinde takımdan ayrılması çok büyük bir ihtimal olan Gay'in nasıl bir takasda kullanılacağını hep birlikte göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder