9 Şubat 2013 Cumartesi

Brooklyn Ben Gordon'a talip

Doğu konferansı takımlarından Brooklyn Nets sezon başında önce Deron Williams, Brook Lopez ve Gerald Wllace gibi oyuncularını kadroda tutarak ardında da Atlanta Hawks dan Joe Johnson'ı takas ederek iddaalı bir kadro kuruştu.
Sezona da iyi başlayan Nets ardından koç Avery Johnson'ın kovulmasına sonuçlanacak bir düşüş dönemi yaşamış ve takımın başına yardımcı antrenör P.J.Carlesimo yu getirerek tekrar toparlanma sürecine girmişti.
Playoff'lar öncesi takımı biraz daha güçlendirmek isteyen Nets, bugünelrde skorer bir dış oyuncu arayışında.
Ligde 3 sayılık atış yüzdesine bakıldığında %34.7 ile en kötü 8. yüzdeye sahip Nets, ayrıca Bench'inden en az katkı alan 7. takım konumunda bulunuyor.
Bu istatislikler doğrultusunda hem benchden katkı verebilecek hemde 3 sayılık atış yüzdesini biraz olsun yukarıya taşıyabilecek bir oyuncu arayan Nets, ligde son sırada bulunan Charlotte Bobcats'in tecrübeli oyuncusu Ben Gordon'ı listesine aldı.
Gordon bu yıl Bobcats forması ile çıktığı 44 maçta ortalama 22 dakika sahada kalarak 13 sayı, 2.3 asist, 2 ribaund gibi istatislkler tutturmuş, 3 sayılık atışlarda ise %42 gibi bir yüzde tutturmuştu.
Nets Gordon'a karşılık Bobcats'e, gözden çıkardığı Kris Humphries teklif edecek.
İki oyuncu da bu yıl 12 şer milyon dolar kazanırken, Humpries'in seneye 1 yıllık daha 12 milyon dolar değerinde kontratı bulunuyor.
Gordon ise önümüzdeki yıl kendi opsiyonu bulunan bir yıllık daha 13.5 milyon dolar değerinde bir kontrata sahip.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder