6 Şubat 2013 Çarşamba

Bucks Dalembert'i takas edebilir

Sezona iyi başlayan, ancak sonraki dönemde koç Scott Skiles'ın görevine son verilmesine kadar giden bir düşüş yaşayan Miluakee Bucks koç değişikliğinin ardından biraz olsun toparlanıp tekrar playoff mücadelesine devam etmişti. Bucks takas dönemi sona ermeden bir hamle yapmayı planlıyor.
Bucks bu sezon ilk 5'e kadar yükselen ve iyi bir performans ortaya koyan Larry Sanders'ın önünü açma adına, tecrübeli uzun Samuel Dalembert'i takas etmek istiyor. Oyuncu'nun son günlerdeki iyi performansı da bu ihtimali biraz daha güçlendiriyor. Dalembert'ın talipleri arasında özellikle Miami Heat'in adı öne çıkıyor.
Bu sezon pota altında çok sıkıntı yaşayan son şampiyon sezon içinde kısa kontratlı uzunları takıma katarak denemiş ancak istediği katkıyı alamamıştı. Heat'in nasıl bir teklif sunacağı henüz bilinmezken önümüzdeki iki hafta içinde bu cephede bazı gelişmeler yaşanabilir.
NBA'de 10. yılını geçiren tecrübeli oyuncu bu yıl çıktığı 27 maçta 6.7 sayı, 5.3 ribaund, 1.2 blok gibi istatislikler tutturmayı başardı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder