4 Şubat 2013 Pazartesi

Clark Lakers'da kalmak istiyor

Bu yıl Los Angeles Lakers'da ki yaşanan pota altı sakatlıkları Earl Clrak'a yaradı.
Omuzundaki sakatlıktan dolayı tam randıman ile oynayamayan Dwight Howard'ın bir kaç maçta bir sakatlanarak oynayamaması, Pau Gasol'deki form düşüklüğü ve Jordan Hill'in sezonu kapatması sonrasında şans bulan Earl Clark bu şansı çok iyi değerlendirerek ilk 5 e kadar yükselmişti.
Bu sezon Lakers formasıyla 12 si ilk 5 olmak üzere 25 maça çıkan Clark, ortalama 20 dakika sahada kalarak, %48 şut yüzdesi, %50 de 3 sayılık atış yüzdesi ile 7.2 sayı, 5.8 ribaund, 1.2 asist gibi istatislikler tutturmuştu.
Bu yıl 1.2 milyon dolara oynayan ve sezon sonu kontratı bitecek olan Clark geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, ''Lakers bugüne kadar bana şans veren tek takım, buraya çabuk uyum sağlamama yardımcı olan takımı da arkadaşlarımı ve organizasyonu çok seviyorum. Takımdaki oyun stilinin de bana çok uyduğunu düşünüyorum kontratım sona erdikten sonrada burada kalmak isterim'' dedi.
Lakers'ın da Clark'dan bi hayli memnun olduğu ve yazın çok büyük ihtimalle oyuncuya yeni bir kontrat verileceği düşünülüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder