4 Şubat 2013 Pazartesi

Clippers Garnett ile ilgileniyor

Batı konferansında bu yıl çok iddaalı bir takım kuran ve bir ara NBA zirvesine kadar çıkan geçen Clippers playoff'lar da takımı bir üst seviyeye çıkartabilmek adına bi hamle yapmayı planlıyor.
Yıldız oyuncusu Chris Paul'ün dizindeki sakatlık sonrası sezon başındaki o müthiş formundan uzaklaşan ve son 8 maçının 6sından mağlubiyet ile ayrılan Los Angeles ekibi, geçtiğimiz hafta önce yıldız oyun kurucusu Rajon Rondo, ardında da çaylak yılında olmasına rağmen takımın önemli parçalarından biri haline gelen Jared Sullinge'ın sakatlanarak sezonu kapatması ile birlikte bir deprem yaşayan ve takas dönemi bitmeden takviyeler yapmak isteyen Boston Celtics'e bir teklif yaptı.
Söylentilere göre Clippers pota altını, Celtics'in yıldız oyuncusu Kevin Garnett ile güçlendirmek istiyor ve dün geceki maçtan önce bir teklif sundu.
Playoff'larda Garnett gibi bir oyuncu'nun hem savunmaya katacağı enerji hemde tecrübesinden yararlanmak isteyen Clippers bu takas paketinde Celtics'e Caron Butler + Eric Bledsoe ikilisini önerdi.
Celtics cephesinde ise büyük bir değişim ile yeniden yapılanmaya mı gidilecek, yoksa ufak takviyeler ile bu yıl gidilebilen en son noktaya kadar gitmek mi denenicek henüz belli olmadığı için net bir cevap verilmedi.
Rondo'nun sakatlığı sonrası hedefler doğrultusunda playoff'larda bir oyun kurucuya mutlaka ihtiyac var ama Garnett ilerlemiş yaşına rağmen bu takımın gerek saha dışında, gerekse saha içinde özellikle savunmadaki en önemli noktası. Ve kontratının bittiği geçen sezon sonunda bir çok talibi olmasına rağmen serbest kalmak yerine kontrat yenileyerek takımına bağlı olduğunu göstermişti. Ayrıca yeni kontratında herhangi bir takası veto etme maddeside bulunuyor.
Gene de Garnett bu takımın önemli bir parçası, hele ki hiç ihtiyac olmayan Caron Butler'ı saymazsak sadece Bledsoe için bu takası asla yapmaz Danny Ainge.
Bakalım takas döneminin sonu yaklaşırken daha ne şekilde dedikodular yada belki de gerçekleşen takaslar duyacağız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder