6 Şubat 2013 Çarşamba

Detroit temizlik peşinde

2004 yılında gelen şampiyonluk sonrası Bad Boys2 dönemin yavaş yavaş sonlanması ile gene doğu konferansında alt sıralara demir atan Detroit Pistons yeniden yapılanma kararı almış, fakat çoğu kişiye göre bazı oyunculara gereğinden fazla kontratlar vererek ( örn. Ben Gordon, Charlie Villanueva) salary cap'ındaki boşluğu iyi kullanamayıp bir kaç yılı daha boşa geçirmişti.
Sonraki dönemlerde takıma Greg Monroe, Brandon Knight, Rodney Stuckey, Jonas Jerebko, Austin Daye ve son olarak da geçtiğimiz yaz Andre Drummond gibi oyuncular seçerek başarılı draftlar geçirmişti. Geçtiğimiz günlerde emektar oyuncusu Tysaun Prince ve Austin Daye'i takımdan yolayarak Jose Calderon'u takıma katan Pistons artık oyun kurucu pozisyonu Calderon & Knight ikilisine teslim edip 8.5 milyon dolarlık kontratı bulunan Stuckey'i de takas etmeyi planlıyor. Takımı Monroe, Drummond ve Knight 3'lü sü üzerine kurmayı hedefleyen Dumars, önümüzdeki yaz'a yaklaşık 25 milyon dolar yer açılacak Salary Cap'ini biraz daha genişleterek 2 iyi oyuncuyu daha takıma katmayı hedefliyor.
Stuckey için bir kaç takımın talip olduğu, özellikle Denver Nuggets ve Indiana Pacers'ın en ciddi adaylar olduğu söyleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder