13 Şubat 2013 Çarşamba

Gasol Ameliyat olmayacak

Los Angeles Lakers'ın ispanyol oyuncusu Pau Gasol bilindiği gibi geçtiğimiz hafta oynanan Brooklyn Nets maçının sok dakikalarında sakatlanarak sahayı koltuk değnekleri yardımı ile terketmek zorunda kalmıştı.
İlk kontrollerden sonra yalaşık 1.5 ay takımdan uzak kalacağı açıklanan tecrübeli oyuncu için asıl kötü senaryo ameliyat a gerek olup olmadığının henüz belli olmamasıydı.
Yapılan son kontrollerin ardından Gasol'ün ameliyat olmasına bi gerek görülmedi ispanyol oyuncuda bugün yaptığı açıklamalarda bunu doğruladı.
Böylece Lakers biraz biraz olsun rahatlamış oldu. Çünkü Gasol ameliyat olması durumunda tedavi süreci ile birlikte, büyük bir ihtimalle sezonu kapatacaktı.
Bilindiği gibi Dwight Howard'ın devamlı sorun olan sakatlığından dolayı sene başından beri bir türlü tam performansla oynayamaması ve Jordan Hill'in sezonu kapatması, Lakers da pota altında büyük sıkıntılar çekilmesine neden olmuştu. Gasol de sakatlanınca uzun rotasyonunda sağlıklı olarak elde bir tek takıma bu yıl katılan Earl Clark, savunmada büyük zaaflar yaşayan Antawn Jamison ve çaylak Robert Sacre kalmıştı. Hatta koç D'antoni zaman zaman Metta World Peace'i bile 4 numara pozisyonunda oynatmak zorunda kalmıştı.
Batı konferansında zorlu bir playoff mücadelesi içinde olan Lakers'da, sakatlanmadan önce adı bir çok takas dedikodusuna karışan ve takımda istenmeyen adam olarak değerlendirilen Gasol'ün bir an evel takıma dönmesi bu günlerde en büyük istek.
32 yaşındaki tecrübeli oyuncu bu yıl çıktığı 36 maçta 13.4 sayı, 8 ribaund ve 3.4 asist ortalamaları tutturmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder