7 Şubat 2013 Perşembe

Gasol'den kötü haber

Bu sezon sakatlıklardan bir türlü kurtulamayan Los Angeles Lakers'a bir kötü haber daha.
Sezon başından beri Dwight Howard'ın omuzundaki sakatlığı yüzünden bir türlü tam kapasiteyle oynayamaması ve bir kaç bir kaç maçta bir takımını yanlız bırakması zaten kötü geçen sezonda Lakers'ın kabusu olmuştu. Uzun rotasyonunun bir diğer önemli ismi Jordan Hill de geçirdiği kalça sakatlığından sonra ameliyat olmuş ve sezonu kapatmıştı.
Lakers şimdi de Pau Gasol'den bi süre uzak kalacak.
Önceki gece Brooklyn Nets maçının son 4 dakikasında sakatlanan ve salonu koltuk değnekleri ile terkeden ispanyol oyuncu bugün çekilen MR sonrasında yapılan açıklamada ayagındaki yırtıkdan dolayı en iyi ihtimalle 6 ile 8 hafta arasında forma giyemeyeceği açıklandı. Yapılacak ikinci kontrolden sonra eğer ameliyatına gerek görülürse Gasol 3 ay formasından uzak kalacak.
Bu sakatlık sonrası iyice daralan pota altı rotasyonunda pivot pozisyonunda takımda sağlıklı olarak bir tek çaylak Robert Sacre kalırken, takan dönemi bitmeden bu bölgeye takviye yapılması gündeme geldi.
Adı son 2 yıldır hemen hemen her takas döneminde birçok dedikoduya karışan ve bu takas döneminde gitme ihtimali bir hayli fazla olan Gasol'ün de böylece takımda kalıp takas olmayacağı kesinleşmiş oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder