8 Şubat 2013 Cuma

Howard'dan ilginç açıklamalar

Los Angeles Lakers'da bilmeceye dönen Dwight Howard'ın sakatlığı konusunda sonunda kendinden bir açıklama geldi. Kobe Bryant'ın '' Dwight'ın acılara dayanması ve bi an evel aramıza dönmesi lağzım'' ve Steve Nash'in ''Bu zor dönemde bir an evel geri dönmeli'' tarzındaki açıklamalarına karşın Howard yaptığı açıklamada : 
'' Sizce ben aklından zoru olan bir insan mıyım?? Kim oynamak istemez ki..!!! Benim tamamen iyileşip iyileşmediğime takım arkadaşlarım mı karar verecek?? Onların doktor olduğunu sanmıyorum, herkesin sahaya çıkıp kendi işini yapması gerekiyor. 
Bu benim kariyerim, benim geleceğim ve benim hayatım, bir maçı kurtarmak adına tüm kariyerimi tehlikeye atıp tam iyi olmadan sahaya çıkarsam bundan başkaları değil ben zarar göreceğim.
İnsanların beni sahada görmek istemelerini anlıyorum ama sakatlığım tam iyi olmadan oynarsam ve daha kötü sonuçlara yol açarsam herkes hayatında devam edecek zarar gören tek şey benim kariyerim olacak. Bir yaz'ı daha tedavi ile geçirmek en son isteyeceğim şey.
Sağlığıma kavuşup tekrar oynamak benimde en çok istediğim şey ama kimse ne kadar zor bir ameliyat geçirdiğimi bilmiyor. Sahada %100 performansımı yansıtamamamın yanı sıra bench'de oturueken bile sırtım ve ayaklarım acıdan uyuşur seviyeye geldi bu dayanılmaz bir acı.
Kendimi ne zaman iyi hissedersem o zaman çıkıp tekrar takıma katkı vereceğim.'' dedi.
Howard'ın bu geceki Boston Celtics maçında oynayıp oynamayacağı belli değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder