8 Şubat 2013 Cuma

Raptors - Bulls takası olabilir

Geçtiğimiz hafta Rudy Gay'i kadrosuna katarak dikkatleri üzerine çeken Toronto Raptors bugünlerde yeni bir takas için çalışmalarını sürdürüyor.
Bu sezon özellikle Derrick Rose'un yokluğunda çok iyi bir performans gösteren Chicago Bulls'lu Carlos Boozer'ı kadrosuna katmak için çabalayan Raptors'ın teklifi ise zaten bir süredir elden çıkartmak için uğraştığı  italyan uzun Andrea Bargnani.
Bulls cephesi, 3 yıllığına 47 milyon dolarlık kontratı bulunan Boozer yerine gene 3 yıllık toplam 33 milyon dolar değerindeki kontratı bulunan Bargnaniye sıcak bakıyor. Her ne kadar savunma konusunda Bulls'un yapısına uyması biraz zaman alabileceği öngörülsede, Bargnani dış şut özelliği ve nispeten daha makul kontratı yüzünden Bulls'un kabul edebileceği bir oyuncu.
Toronto cephesinde ise son 2 yıldır yaptığı açıklamalarda takımdan ayrılmak istediğininin sinyallerini veren ve artık piskolojik olarak Raptors'ı kafasında bitiren Bargnani'yi , Pota altında savunma sertlik katacak ve ribaund konusunda takıma çok katkı sağlayabilecek Boozer ile takas etmek salary cap'indeki olacak olan yaklaşık 5 milyon dolarlık artışa rağmen makul bir seçenek gibi gözüküyor.
Bu takas söylentisinde son olarak ortaya atılan iddaa ise takasa her iki takımdan da birer oyuncunun daha katılma ihtimalinin olduğu. Bu isimlerinde Nate Robinson ve John Lucas III oldukları söyleniyor.
Yani tüm bu oluşan dedikodular çerçevesinde bu takasın olması durumunda karşımıza çıkacak tablo şu şekilde oluşuyor.

Carlos Boozer + Nate Robinson > Tornoto Raptors
Andrea Bargnani + John Lucas III > Chicago Bulls

Bitmesine 2 haftadan az bir süre kalan takas döneminde bakalım önümüzdeki günlerdedaha nasıl gelişmeler ortaya çıkacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder