1 Şubat 2013 Cuma

Sakatlıklar Celtics'i bırakmıyor

Boston Celtics geçtiğimiz draft'da çoğuna göre mock draftlarda ilk 5-10 sıra arasında gösterilen Jared Sullinger'ı 21. sıradan kaparak adeta piyango sayılacak bir seçim yapmış oldu.
Fakat Sully hakkında belkide 21. sıraya kadar seçilmemesinin en büyük nedeni sırtındaki sakatlık olduğu söyleniyordu. Sezona iyi giren ve uyum dönemini çabuk atlatan Sully takımda önemli bir parça olmayı çabuk başarmıştı hatta zaman zaman bu yıl eski formundan uzak gözüken Brandon Bass'in yerinde ilk 5 de bile başlıyordu. Koç Doc Rivers'da onu çaylak yılında ortalama 25 dakika sahada tutarak ona güvendiğini gösteriyordu. Sully bu yıl takımı ile çıktığı 45 maçta 6.1 sayı, 6 ribaund gibi istatislikler yakalamıştı.
Önceki yıllarda sezon ortalarında ve playoff'larda sakatlıklardan dolayı çok sıkıntı çeken Celtics, geçtiğimiz günlerde de yıldız oyun kurucusu Rajon Rondo'nun sakatlanarak sezonu kapatmasının şokunu daha atlatamamıştı ki tam bu sırada, bi önceki gece Sacramento maçının henüz 4. dakikasında sırtındaki ağırılar artan Jared Sullinger maçı terkedip bir daha da sahaya dönememişti.
Sorun sırt'da oldunca hemen akıllara belkide kariyerini etkileyecek denilen o sakatlık geldi. Playofflara yaklaşırken gene sakatlıkların rahat bırakmadığı Celtics cephesinde tam taraftarlar tedirgin olmaya başlamıştı ki koç Doc Rivers'dan Sully'nin sakatlığı hakkında bir açıklama geldi.
Rivers: '' Doğrusunu söylemek gerekirse 15 gün önce takım antrenörü Eddie Lacerte ile bu konu hakkında bir konuşma yaptık ve Jared'ı rahatsız eden birşeyler olduğunu söyledi. Sanırım bu durum ona özgü bir şey, basketbolun içinde bunlarda var, şimdi onun sağlam bir şekilde tekrar aramıza dönmesini bekleyeceğiz, umarım bundan sonra ağrıları maç oynayamayacağı düzeyde olmaz.'' dedi.
Sullinger'ın kendini iyi hissetmesi halinde bu geceki Orlando Magic maçında tekrar sahada olması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder