10 Mart 2013 Pazar

Rockets büyük düşünüyor

Önümüzdeki yaz salary cap'inde büyük miktarda boşluk olacak olan Houston Rockets serbest oyuncu pazarından takıma büyük bir yıldız yada yıldızlar katabilmek için çalışmalarını şimdiden sürdürüyor.
İlk olarak pivot pozisyonuna takviye yapmak isteyen Rockets'in listesinde ilk iki sırada bilindiği gibi Dwight Howard ve Andrew Bynum var. Bu iki oyuncudan birini takıma katabilmek için her yolu deneyecek olan Rockets bi yandan da Josh Smith için zemin arıyor.
Geçtiğimiz aylarda maximum kontrat istediğini açıklayan ve bu isteğine sıcak bakmayan takımı Atlanta Hawks'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Josh Smith in isteğini yerine getirebilecek takımların başında yaz aylarında Salary Cap'inde yeteri kadar boşluk bulunan Rockets geliyor.
Hatta konuşulanlar arasında, kadrosunda James Harden gibi all-star bir oyuncuyuda bulunduran Rockets, Howard ve Bynum'dan birini de alırsa Josh Smith'in de son yıllarda artık moda haline gelen şampiyonluk kazanmak adına bir kaç yıldızın aynı çatı altında buluşarak oluşturduğu yeni bir big 3 kurmak adına maximumun altında bir kontratla bile takıma katılabileceği dedikodusuda bulunuyor.
Bakalım Darly Morrey bu yıl temellerini attığı genç kadroyu, önümüzdeki yıl batı konferansında iddaalı bir hale getirebilecekmi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder