6 Temmuz 2013 Cumartesi

Dalas'da yeni hedef Andrew Bynum ve Monta Ellis

Başarısız geçen ve playoff dışı kalınan geçen sezonun ardından Dallas Mavericks bu yıl iddaalı bir kadro kurmak amacındaydı.
Öncelikli hedefler oyun kurucu Chris Paul ile başarılı pota altı oyuncuları Dwight Howard ve Josh Smith'den en az 2 tanesini takıma kazandırmaktı.
Fakat hem Paul takımı ile tekrar anlaşması, hem Howard'ın dün Houston Rockets ile anlaştığını açıklaması, hemde bugün Josh Smith'in Detroit Pistons ile anlaşmasının ardından şimdi Mavericks'de hedef Andrew Bynum ve Monta Ellis.
Alman yıldız'ı Dirk Nowitzki'nin yanına elit bir pivot eklemek isteyen Dallas, geçen sezon başı Philedelphia 76ers'a takas olan ancak sezon boyu tek bir maçta bile forma giymeden serbest kalan Andrew Bynum'ı kadrosuna katabilmek için çalışmalara başladı.
Ayrıca texas ekibi geçen sezon kadrosunda olan O.J.Mayo'nun da Serbest kalıp Milwaukee Bucks ile anlaşmasından sonra 2 numara sıkıntısını, geçen sezonu Milwaukee Bucks'da bitirip serbest kalan Monta Ellis ile halletmek amacında.
Ayrıca kadrosuna Jose Calderonu da katan Mavericks, Shawn Marion için de gelecek teklifleri değerlendirerek salary cap'inde biraz daha yer açma amacında.
Bakalım önümüzdeki günlerde Dallas bu kez hedeflerine ulaşabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder